Ucom-ի աշխատակիցները պարգևատրվել են հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար
2021 թվականի օգոստոսի 9-ին Ucom-ի անվտանգության բաժնի ղեկավար Արամ Սարգսյանին շնորհվել է «Երախտագիտություն» մեդալը Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի կողմից։ Նման մեդալով պարգևատրվում են այն անձինք, ովքեր ծանրակշիռ ավանդ են ունեցել ԼՂՀ տնտեսության, գիտության, մշակույթի, սոցիալական ոլորտի վերականգնման և զարգացման գործում, նպաստել ԼՂՀ պաշտպանությանն ու միջազգային ճանաչմանը։
Ավելի ուշ՝ սույն թվականի սեպտեմբերի 2-ին, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Անդրանիկ Փիլոյանի կողմից Ucom-ի աշխատակից Ա․Սարգսյանն արժանացել է նաև «Համագործակցություն հանուն փրկության» մեդալի։
Ավելին, 2020 թվականի դեկտեմբերի 15-ին տվյալների կենտրոնների և ենթակառուցվածքների թիմի ավագ ինժեներ Կարեն Մելյանին ՀՀ ՊՆ N զորամասի հրամանատարի կողմից շնորհվել է շնորհակալագիր՝ հայրենիքի սահմանների պաշտպանության ընթացքում ցուցաբերած տոկունության, արիության և հայրենանվեր գործունեության համար։
«Ucom-ում մենք կարևորում ենք երկրին օգտակար լինելու ոչ միայն թիմային ջանքերը, այլև յուրաքանչյուր աշխատակցի անհատական ներդրումը։ Պատիվ է աշխատել այսպիսի նվիրյալների հետ, ովքեր իրենց անձնական օրինակով են ոգեշնչում բոլորիս անել առավելագույնը»,- նշել է Ucom ընկերության Մարդկային ռեսուրսների կառավարման և զարգացման գծով տնօրեն Վիկտորյա Բաղդասարյանը։

14-09-2021 16:00:12   | Армения  |  Пресс-релизы
9 августа 2021 года руководитель службы безопасности компании Ucom Арам Саргсян был награжден медалью «Благодарность» президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном. Такой медалью награждаются те люди, кто внес значительный вклад в восстановление и развитие экономики, науки, культуры, социальной сферы НКР, а также способствовал защите и международному признанию НКР.
Позже, 2 сентября сего года, сотрудник Ucom А. Саргсян был также удостоен медали «Сотрудничество во имя спасения», которую получил от министра по чрезвычайным ситуациям РА Андраника Пилояна.
Кроме того, 15 декабря 2020 года Карен Мелян, старший инженер команды центров обработки данных и инфраструктуры, был удостоен благодарственной грамоты от лица командующего воинской частью N Министерства обороны РА за проявленные выдержку, мужество и патриотическую деятельность при защите границ отечества.
«В Ucom мы придаем особое значение не только командным усилиям, прилагаемым во благо страны, но и индивидуальному вкладу каждого сотрудника компании. Большая честь - работать с такими преданными своему делу сотрудниками, кто своим личным примером вдохновляет всех нас делать все по максимуму»,- отметила директор по управлению человеческими ресурсами и организационному развитию компании Ucom Виктория Багдасарян.