Կարևոր պահին՝ կարևոր որոշումներ․ IDBank-ը Ռուսաստանից Հայաստան փոխանցումների նոր՝ մատչելի տարբերակ է առաջարկում
27-10-2020 13:35:36   | Հայաստան  |  Ֆինանսներ
IDBank-ը ռուսական «Վճարային Ունիվերսալ տեխնոլոգիաներ» («Универсальные платежные технологии») ընկերության հետ համատեղ հայտարարում է IDpay նախագծի մեկնարկի մասին:
IDpay-ը բջջային հավելված է, որը թույլ է տալիս կցել VISA, Mastercard և MИР համակարգերի ռուսաստանյան ցանկացած բանկի քարտ և իրականացնել IDBank-ի հաճախորդների քարտերի/ հաշիվների ակնթարթային համալրում հեռախոսահամարով: Այս պահին փոխանցումներն իրականացվում են ռուբլով:
«IDpay բջջային հավելվածի միջոցով IDBank-ի հաճախորդին դրամական ակնթարթային փոխանցում իրականացնելու համար անհրաժեշտ է հասցեագրքից ընտրել կամ ձեռքով մուտքագրել ստացողի բջջային այն հեռախոսահամարը, որը կցված է IDBank-ի քարտին կամ հաշվին: Գործարքը տևում է վայրկյաններ. ավելի արագ, քան դուք կհասցնեիք ստացողին զանգահարել », - ասել է IDBank-ի մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Հովհաննիսյանը:
IDBank-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ IDpay-ն այս պահին ամենաշահավետ միջոցներից մեկն է Ռուսաստանից Հայաստան փոխանցումներ կատարելու համար։ «Հաշվի առնելով Հայաստանում և Արցախում հայտարարված ռազմական դրությունը և Ռուսաստանից նվազագույն սակագներով փոխանցումների նկատմամբ հատուկ պահանջարկը՝ գործընկերների հետ համաձայնություն է ձեռք բերվել, որ հատուկ արշավի շրջանակում մինչև 2020 թ. ավարտը IDpay հավելվածով փոխանցումները կատարվեն ընդամենը 0,5% միջնորդավճարով։ «Սա պրոդուկտը դարձնում է ոչ միայն շատ հեշտ ու հարմար, այլև՝ շահավետ»,- ավելացրել է Տաթևիկ Վարդևանյանը:
«Մենք ուրախ ենք մեր հաճախորդներին տրամադրել Ռուսաստանից միջոցներ ստանալու առավել տեխնոլոգիական և հարմարավետ միջոց, ընդ որում նվազագույն միջնորդավճարով, ինչը հատկապես պահանջված է ներկայումս։ Գումարը ստանալով անմիջապես իր քարտին կամ հաշվին՝ հաճախորդը կարող է ճկուն կառավարել իր միջոցները, այդ թվում` Idram հավելվածի և IDBanking.am առցանց հարթակի լայն հնարավորությունների միջոցով: Միջոցները քարտին / հաշվին մուտքագրվելու են համապատասխան արժույթով ավտոմատ փոխարկմամբ՝ Բանկի թվային հարթակի ընթացիկ փոխարժեքով, որը ՀՀ բանկային համակարգում ամենաշահութաբերն է», - մեկնաբանեց IDBank-ի Թվային բանկինգի տնօրեն Սերգեյ Առաքելյանը՝ ավելացնելով, որ հեռախոսահամարով միջոցներ ստանալու համար IDBank-ի հաճախորդները ցանկացած պահի կարող են հեշտությամբ կցել կամ փոխարինել իրենց բջջային հեռախոսահամարին կցված քարտը կամ հաշիվը IDBanking.am կայքի «Հաշիվներ» բաժնում։
«Առայժմ IDpay հավելվածում նույնականացում անցնել և փոխանցում կատարել կարող են միայն ՌԴ քաղաքացիները, բայց շուտով ծառայությունը հասանելի կլինի նաև ՀՀ քաղաքացիների համար։ Բացի նշված զարգացումներից՝ մենք աշխատում ենք նաև հավելվածի ֆունկցիոնալությունն ընդլայնելու ուղղությամբ», - ասել է «Վճարային ունիվերսալ տեխնոլոգիաներ» («Универсальные платежные технологии» (ООО «УПТ») ընկերության գործառնական տնօրեն Ֆելիքս Խաչատրյանը:
Ընկերությունների ներկայացուցիչները հայտնել են նաև, որ համագործակցության շրջանակում IDpay հավելվածով մոտ ապագայում հնարավոր կլինի կատարել նաև փոխանցումներ ՀՀ-ից ՌԴ։

Важные решения в важный момент: IDBank предлагает новый доступный способ для переводов из России в Армению
• 27-10-2020 13:35:36   | Армения  |
IDBank в партнерстве с Российской компанией «Универсальные платежные технологии» (ООО «УПТ») объявили о запуске проекта IDpay.
IDpay – это мобильное приложение, которое позволяет прикрепить карту любого российского банка систем VISA, Mastercard и МИР и осуществлять мгновенное пополнение карт/счетов клиентов IDBank (Армения) по номеру телефона. На данный момент переводы осуществляются в рублях.
«Чтобы осуществить мгновенный перевод средств клиенту IDBank через мобильное приложение IDpay, необходимо выбрать из адресной книги, либо ввести вручную мобильный номер получателя, который привязан к карте или счету в IDBank. Транзакция занимает секунды: быстрее, чем вы бы успели позвонить получателю», - рассказала руководитель отдела маркетинга IDBank Татевик Оганесян.
По словам Татевик Вардеванян, руководителя отдела по связям с общественностью IDBank, IDpay – это один из самых выгодных на данный момент способов переводов из России в Армению. «С учетом сложившейся сложной ситуации вокруг Армении и Арцаха и особой востребованности в переводах из России по минимальным тарифам, с партнерами была достигнута договоренность до конца 2020 года в рамках специальной акции для переводов через IDpay установить тариф 0.5% от суммы перевода. Это делает продукт не только очень простым и удобным, но и выгодным », - сказала Татевик Вардеванян.
«Мы рады предоставить нашим клиентам наиболее технологичный и удобный способ получения средств из России, да еще и с минимальной комиссией, что особенно востребовано в настоящее время. Получив сумму непосредственно на свою карту или счет, клиент может гибко распоряжаться своими средствами, в том числе через широкие возможности приложения Idram и веб-платформы IDBanking.am. Зачисление средств будет осуществляться на карту/счет в соответствующей валюте с автоматической конвертацией по текущему курсу для цифровой платформы Банка, являющемуся одним из самых выгодных в банковской системе РА», прокомментировал Директор цифрового банкинга IDBank Сергей Аракелян. Он также добавил, что для получения средств по номеру телефона, клиенты IDBank в любой момент могут легко привязать или заменить привязанную к мобильному номеру карту или счет через свой личный кабинет в idbanking.am в разделе «Счета».
«Пока в приложении IDpay могут авторизоваться и осуществлять переводы только граждане России, но в ближайшее время услуга будет доступна и для граждан Армении. Помимо этого, мы также работаем над расширением функционала приложения», пояснил Феликс Хачатрян, Операционный директор ООО «УПТ».
Представители компаний также сообщили, что в рамках сотрудничества в скором времени планируется запустить переводы из Армении в Россию.